• بازديد: تعداد بازدید : 58,769
 • موضوع: اخبار
alcol

الکل الکل یک ماده مخدر شبیه به نیکوتین یا هروئین است . بر خلاف غذا که باید جذب شود الکل مستقیما وارد جریان خون می شود.الـکـل موجود در مشروبات الکلی از نوع اتیل الکل (اتانول) می بـاشد. مـیـزان اتـانـول در برخی مشروبات الکلی این چنین است:

آبجو: ۴ الی ۶ درصد
شراب: ۷ الی ۱۵ درصد
شامپاین: % ۸ الی ۱۴ درصد
مشروبات الکلی تقطیر شده همچون جین، ودکا، ویسکی:۴۰ الی ۹۵ درصد

انواع مشروبات الکلی:

برندی و شراب: فقط با عصاره انگور تولید می شوند، اگر از میوه های دیگر استفاده شود، مثل برندی گیلاس یا شراب خرما.

سیدر(hard cider): آب سیب الکل دار است.

آبجو: معمولاً از جو تهیه می شود، اما گاهی ترکیبی از دیگر غلات است.

ویسکی: معمولاً از ترکیب غلات تهیه می شود. اسکاچ، رای، بوربون و کورن انواع ویسکی هستند.

ودکا: از هر نوع محصول گیاهی می شود ودکا تهیه کرد، اما معمولاً از سیب زمینی و غلات استفاده می شود. ویژگی ودکا این است که کمترین طعم ماده ای را که از آن گرفته شده، دارد.

جین: شبیه ودکاست، با این تفاوت که با نوعی سبزی، طعم دار می شود.

اپل جک(Applejack): نوعی نوشیدنی الکلی که از تقطیر سرد(فریز کردن) تهیه می شود.

کوکتل(cocktail): هر نوع نوشیدنی ترکیبی الکل دار را کوکتل می گویند. ترکیبات معمول عبارتند از: عرق، شکر، آب، آبمیوه، میوه، عسل، شیر و…

لیکور: نوعی نوشیدنی الکلی معمولاً شیرین، که با میوه، خشکبار، سبزیجات، ادویه یا خامه طعم دار می شود. لیکور برای مصرف زمان نیازی به گذشت زمان ندارد.

پانچ: نوعی نوشیدنی که ترکیبی است از آب میوه جات و گاهی نوشیدنی های الکل دار. پانچ معمولاً در مهمانی ها در کاسه های بزرگ سرو می شود و غالباً قرمز رنگ است.

شامپاین: شراب گازدار که انحصاراً در منطقه شامپاین فرانسه تهیه می شود. شامپاین نماد شگون و اشرافیت است. در ابتدای مبارزات و مسابقات باز کردن و پاشیدن آن به اطراف معمول است.

.(کی میدونه کدومش از همه گرون تره؟)

مشروبات الکلی قوی عبارتند از: جین، ویسکی، رام و ودکا

درصد الکل و حالات فرد:

مرحله نشاط آور (%۰٫۱۲-۰٫۰۳): افزایش اعتماد بنفس و شجاعت فرد، فرد پر حرف تر و اجتماعی تر می شـود، دقـتـش کـاهش مـی یـابد، چـهره افـروخته، قضاوتش مختل می گردد، معمولا اولین جمله ای که به ذهنش میـرسـد را بـیان میکند، در حرکات ظریف مانند نوشتن دچار مشکل می شود.

مـرحله برانگیختگی (%۰٫۲۵-۰٫۰۹): خـواب آلـوده، در درک و بـخـاطـــر آوردن موضوعات گذشته دچار مشکل می گردد، واکـنش وی در بـرابـر مـحرکات کاهش می یابد، حرکات بدن ناهماهنگ می شـود، بـیـنایـی مخـتـل مـی شــود. حـس چشایی و شنوایی کاهش می یابد.

مرحله سرگشتگی (%۰٫۳۰-۰٫۱۸): فرد گیج و مـبهوت است، شـایـد نـدانـد کجاست و مشغول چه کاریست، سرگیجه دارد و تلوتلو می خـورد، بـیـش از حد احـساساتی، خشن و یـا مـهربان مـی گـردد، خـواب آلـوده اسـت و درد را دیـرتـر احسـاس میکند، حرکات ناهماهنگ است، قادر به گرفتن شیئ که به سـمتـش پرتاب میگردد نیست.

مرحله بهت (%۰٫۴-۰٫۲۵): قادر به حرکت نیست، به محـرکات واکنش نشان نمی دهد، قادر به نشستن و ایستادن نیست، استفراغ می کند، مـمکن است بیهوش گردد.

مرحله کما (%۰٫۵۰-۰٫۳۵): فرد بیهوش است، احساس شدید سرما،تنفس کم عمق و آهسته میگردد، ضربان قلب کاهش می یابد، امکان مرگ وجود دارد.

مرحله مرگ میزان ۰٫۵۰ درصد و یا بیشتر الکل در خون سبب مرگ می گردد.
اثرات کوتاه مدت الکل بر بدن
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ارتـباطهای بین سلولهای عصبی تداخل کرده و فــعـالـیـت گـذرگاه های مـحـرک عـصبـی را ســرکـوب و گـذرگاه هـای بازدارنده عصبی را افزایش می دهـد. در کـل یک سرکوبگر دستگاه عصبی می باشد. اتساع مردمک چشم، افزایش ضـربان قـلب، بـی خـوابـی، تـهـوع و اسـتفراق، سرگیجه، احـساس بـی قـراری، خستـگی و اضطراب، جـریـان خـون ســطحی افزایش یافته که موجب تعریق بدن میـشود امـا جریان خون عضلانی را کاهش داده و موجب درد عضلانی میـگردد. اعتـماد بنفس و شجاعت فرد افزایش می یـابـد. کنترل رفتاری کاهش یافـتـه و مـمـکن اسـت فرد دست به عملی زده و یا حرفی بزند که بعدا پشیمان گردد. فرد اجتماعی تر می شود. تـعادل بدن کاهش می یابد، قوه تشخیص فرد کاهش می یابد، واکنش های کند به محرکات. چـون سبب دفع آب بدن میگردد، ایجاد تشنگی و نیاز به دفع ادرار افزایش مییابد. مـیـدان دیـد فرد کاهش یافته و گویی دچار نزدیک بینی می گـردد و تنـها اشـیـاء و افراد نزدیک بخود را دیده و به آنها توجه میکند.

اثرات بلند مدت(افراد الکلی)
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
از دست دادن حافظه، تغییر شخصیت، اختلال در سیستم عصبی،مشکلات پوسـتـــی، اسهال، سوء تـغـذیـه، مشـکـلات مـالی و خـانـوادگـی، رفتـار خـشونت آمـیــز، اضـطـراب و افسردگی شدید، آسیب به مخاط بینی، آسیب دائمی به کبد و مغز، سرطان سیـنه، حنجره، لب و مری، سقط جنین، ناباروری، بی میلی جنسی، زخم معده، فشـار خــون بالا و سکته قلبی، کم خونی، تورم کبد، اختلال در سیستم ایمنی بدن،خود کشی.

نکته: در صورت مصمومیت فرد به الـکل، نه نـوشیـدن قـهـوه و یـا دوش آب سـرد و دیــگر اعمال کارساز نمی بـاشد. تـنها زمان نیاز است تا الکل بطور کامل از بدنشان دفع گردد. این زمان معمولا ۱۰ ساعت بطول می انجامد. در صورت مصمومیت شدید حتما بیمار را به بیمارستان منتقل کنید.

در پایان به خاطر بسپارید که الکل یک سم میباشد و نه یک نوشیدنی نشاط آور.

راه های دفع الکل
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
الکل از ۴ طریق دفع می گردد:

کـلیـه ۵ درصـد الـکل را از طریق ادرار از بـدن خارج
می کند
ششـهـا ۵ درصـد الـکـل را از طـریـق بـاز دم خـارج
می کنند
مقدار بسیاراندکی از طریق تعریق دفع میگردد
قسمت اعظم الکل توسط آنـزیمـهای کـبد اکسید
شـده و به اسـیـد استـیـک، دی اکسید کربن و آب
تبدیل می گردد.

دانلود
()
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
 1. رحمان می‌گه:

  دوستان تازه کار هر چیزی یه حدی داره آب هم زیاد بخوری شاید حالتو بد کنه پس مشروب هم اینجوریه پس به هر چیزی به اندازه ظرفیتتون استفاده کنید عرق خوبه برا کسایی که حسابی راه اومدن همون عرق سگی منظورمه ولی اگه خواستین شاد باشین و حالو حوصله یکی رو که ندارین داشته باشین یه حس خوب و ناب اونو تو مستی پیدا میکنید یه عالمی داره قیمتی قربونتون،،. برازززززجان،،، بسلامتی..

 2. همدرد می‌گه:

  ولی خودم مثه سگ دوس دارم یبارامتحان کنم !!

 3. همدرد می‌گه:

  مشروبات الکلی چیست عایا؟؟؟دوستان چای بخورید سبز،سیاه،سیفید …مشروب چیست اخر؟؟/بدمستی کدام است پس خخخخخخخخخخ

 4. محمد امین می‌گه:

  سلام من خودم ۱۳ سال بیشتر ندارم اما توشهر ما بیشتر جوونا این کارن در واقع ما اینجا عرق را مثل نوشابه می دونیم ما رسم داریم تو عروسی های یه نفر از فامیل درجه یک داماد و یکی از خوانواده عروس عرق بخش کنند یا همون ساقی در کل به نظر من عرق خوردن هیچ عیبی نداره ولی به شرطی که به حریم شخصی کسی تجاوز نشه

 5. الیزابت می‌گه:

  با کی کار دارید ؟؟؟؟؟؟
  زنگ بالا رو بزن ……..

 6. محمدرضا می‌گه:

  من خودم امروز اولین بارم بود و خیلی حال کردم با وجود طعم تلخش اما خالی نخوردم و به همراه یه چیزای دیگه خوردم تا از تلخیش کم کنه . چیزی که من خوردم عرق سگی بود دوستان.۱۸/۵/۱۳۹۳

 7. نغمه می‌گه:

  سلام من شنیدم شراب باعث تصفیه ی خون میشه و از این نظر بسیار مفیده اما عقل رو ضایع میکنه البته مصرف اون ب مقدار کم فکر نکنم اشکالی ب وجود بیار و فقط باعث سرخوشی کمی میشه و در ضمن تا اونجایی ک من میدونم دلیل اصلیه خداوند برای حرام دانستن ان از بین رفتن موقتیه عقله ک باعث انجام کار های ناشایست میشه اما اگر ب مقدار کم و با میان روی استفاده بشه چنین مشکلاتی پیش نخواهد امد!

 8. رضا می‌گه:

  چه مزه ای عرق؟

 9. امیر می‌گه:

  من خودم مصرف کردم و میکنم.فقط ای کاش یکم از فواید شراب و مشروبات دیگه میگفتین.همش از مضرات نوشتین،درصورتیکه الان تایید شده که مصرف معقولانه مفید هم هست.چون رشته زیست هستم و تحقیق کردم اینو میگم.ولی مصرف زیاد واقعا ضرر داره.

 10. حسن می‌گه:

  خماری هم داره بچه ها؟

 11. روبرت می‌گه:

  من دوساله که مشروب میخورم ، اما نه همیشه ولی وقتی میخورم مشکلات خونوادگیمو فراموش میکنم ، اصلا هم از خوردن پشیمون نیستم چون خودم انتخاب کردمو مثل چیزای دیگه زوری نیست ، اما راجب اون اقایی بگم که به شخصیت اسلامی توهین کرده بود ، درسته که ما بعضی موقع ها از دستورات دینمون سرپیچی میکنیم یا در مورد دین های دیگه شک میکنیم ولی توهین و تمسخر دین و شخصیت های دینی یک کار خیلی زشت و ناپسندیده است ، چون ممکنه واسه شما یک شخص باشه ، ولی برای کسای دیگه یه فردیه که هزارو چهارصدسال منتظرشن . پس احترام نذاشتن به عقاید دیگران میتونه از نوشیدن شراب بدتر باشه ،. زندگی خیلی کوتاهه پس بیایید اخلاق ناپسند را کنار بگذاریم

 12. فاطمه می‌گه:

  ۶ماه نامزدم و خیلی هم دوسش دارم فرد باشخصیت و آبرو داری هستش ولی متاسفانه فهمیدم یعنی خودش گفت که بعضی وقتا با دوستاش برا دلوشی میخوره، خیلی ناراحت شدم ،سری قبل همش که خانوادگی با دوستاش دور هم بودیم فهمیدن خوردن و دعوایی شددددددد
  دوستای که تجربه دارن چیکار کنم ؟؟؟؟آیا بدتر میشه؟

 13. بدمست می‌گه:

  فرید خفه

 14. فرهاد می‌گه:

  دوستان؟ چه قد خوبه که بدون توهین به همدیگه و عقاید همدیگه، صرفا نظرمونو راجع به موضوعات مختلف بیان کنیم. خوب یکی شراب میخوره یکی نمیخوره! مسئله ای که برای من جالبه اثرات بلند مدت مصرف مشروبات الکلیه!!! به هر حال فکر میکنم داشتن اعتدال تو همه چیز یه اصل اساسیه…

 15. مریم می‌گه:

  وقتی خدا گفته نخورین، نخوریم دیگه. حتما ی چیزی می دونسته که پیامبر فرستاده قرآن وحی کرده پیامبر۴۰ روز به غار حرا رفته و پیامهای خداوندو به ما رسونده وسر نوشتن این پیامها چه مکافاتی اون زمان کشیدن. خدا میگه ضرراش بیشتر از منافعشه. ومیگه نرو طرفش. خدا که آزار نداره، داره؟ حتما راههای دیگه ای هست که از اون راهها میتونیم نیازهایی که بخاطرش مصرف میکنیمو برآورده کنیم. بنظرم هرکی مصرف میکنه نمیخواد مصرف کنه ی سر بره مکه.

 16. نوید می‌گه:

  در مورد اون آقایی که توهین به یکی از شخصییتهای دینی اهل تشیع کردن باید بگم درسته من خودم اهل تسنن هستم ولی توهین به شخصییتها و بزرگان هر مذهب و ادیانی نشانه نادان و بی شخصییت بودن و بی فرهنگی خود آدمه پس قبل از فرستادن و گفتن چیزی اول خوب به معنی و مفهوم و پیامدهاش خوب فکر کن امیدوارم با یک عذرخواهی از همه عزیزان اشتباه خودت و جبران کنی

 17. نوید می‌گه:

  البته بیشتر کسانی که مصرف میکنن حرکات و کارهای غیر عقلانی انجام میدن که بنظر من تلقینی بیش نیست.درسته درصد الکل گیجی و اثراتی داره که باعث میشه مدت زمانی از مشکلات و ناراحتیها دور باشی ولی باعث نمیشه از خود بی خود بشه مصرف کننده بنظر من بیشترین مصرف کننده ها اونایی هستن که به خود ایمان ندارن و اعتماد بنفس ندارند و دنبال راهی برای فرار از مشکلاتت و کمبودها هستن بجای مبارزه

ارسال نظرات