• بازديد: تعداد بازدید : 4,906
  • موضوع: كتاب
galaxy-secrets

ابراهیم ویکتوری در بهمن ماه ۱۳۱۲ خورشیدی در تهران چشم به جهان گشود. آموزش ابتدایی را در دبستان کورش ، و دوره متوسطه را در دبیرستان فیروز بهرام تهران گذراند. در سال ۱۳۳۱ برای تحصیلات راهی آمریکا شد. پس از یک سال آموختن زبان انگلیسی، در دانشگاه معروف ام-آی-تی پذیرفته، در طی پنج سال بعد درجات لیسانس و مافوق لیسانس را در رشته‌های تخصصی نساجی و دینامیک هوا مربوط به رشته مهندسی مکانیک بدست آورد. در طی دو سال آخر دانشگاه، ضمن تدریس در بخش نساجی دانشگاه ام-آی-تی، برای پروژه پژوهشی متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در دانشگاه، تونل بادی برای آزمایش پارچه‌های چتر نجات طراحی کرد.

فعالیت‌ها
وی در پایان آموزش دانشگاهی بعنوان مشاور فنی برای شرکت‌های نساجی آمریکا ، تحقیق پیرامون آثار سلاح‌های اتمی (برای نیروی هوایی آمریکا) ، موتورهای بی صدا(برای نیروی دریایی آمریکا) ، و علت انفجار موتورهای موشکی (برای سازمان ناسا NASA) پژوهشهایی به انجام رساند.
در سال ۱۳۵۶ به ایران بازگشت و یک شرکت ایرانی وابسته به وزارت کشاورزی مشغول بکار شد و سرانجام در سال ۱۳۵۸ بار دیگر به آمریکا بازگشت و به طراحی نرم‌افزارهای ویژه پرداخت.
ابراهیم ویکتوری در طی ۲۳ سال اخیر در برخی از برنامه‌های رادیو و تلویزیون جهان شرکت و پیرامون سفر در فضا ، ستاره شناسی و کیهان شناسی با آنان گفتگو و در طی سال‌های اخیر نیز به اجرای برنامه تلویزونی ای در شبکه کانال یک بنام شگفتیهای جهان پرداخت.

آثار
ابراهیم ویکتوری بیش از ۵۰ مقاله علمی درباره پژوهشهای خود منتشر کرده‌است. علاوه بر این طی ۱۵ سال اخیر بیش از ۵۰۰ مقاله متنوع و گوناگون به زبان ساده درباره سفر در فضا، و دو علم ستاره‌شناسی و کیهان‌شناسی در نشریات فارسی زبان آمریکا ارایه داده‌است.

دانلود
(24.75 مگابایت)
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  1. فرزاد غزنوی می‌گه:

    کار ارزنده ای انجام دادید متشکرم

  2. pouya asayesh می‌گه:

    اگه امکانش هست لطف میکنین کتابهای دکتر ویکتوری را برام ایمیل میکنین

  3. hamidreza zorriasatein می‌گه:

    با سلام خدمت تمامی دست اندرکاران،باامید پروردگار سال خوبی رابرای بشریت آرزو مندم،واینکه بشر دور از خرافات ودور از همه تعصب ها بتواند بیاموزد که با صلح وصفا درکنار هم در روی یکی از میلیارد میلیارد کره های این کائنات به نام زمین زندگی کند،بیاییدفکر کردن را بیاموزیم نه اینکه فکرمان را به دیگران تحمیل کنیم این موضوع شاید در بیان ساده باشد ولی بسیار سخت است پس بایستی بیشتر مطالعه کردو تنها به یک کتاب بسنده نکرد ، بیاییدخودمان را وجهانمان را بیشتربشناسیم ،من به نوبه خود بسیار متشکرم که این گونه مطالب رادر اختیار دیگران قرارمی دهید.

ارسال نظرات